728x90
Europa League - Quarter-Finals
August 11
Shakhtar Donetsk
Basel
Wolverhampton Wanderers
Sevilla
Champions League 2020/2021 - Qualification: Preliminary Round
August 11
Drita
Linfield
Netherlands - Eredivisie Comeback
August 11
FC Emmen
FC Groningen
USA - MLS: play-off
August 12
Portland Timbers
Orlando City
China - Super League: Group B
August 11
Shijiazhuang Ever Bright
Tianjin Teda
Chongqing Lifan
Qingdao Huanghai
Shanghai SIPG FC
Wuhan Zall
Russia - Premier League
August 11
FC Rotor Volgograd
Zenit St. Petersburg
Rubin Kazan
Lokomotiv Moscow
Italy - Serie B: Promotion Play-Off
August 11
Spezia
Chievo Verona
Scotland - Premiership
August 11
Dundee United
Hibernian
Czech Republic - Cup
August 11
1 HFK Olomouc
FC Slovan Rosice
Frenstat Pod Radhostem
Dolni Benesov
Sweden - Superettan
August 11
Akropolis IF
GIF Sundsvall
Halmstads BK
Oesters IF
International - Club Friendlies
August 11
SV Roedinghausen
Werder Bremen II
Jahn Regensburg
1 FC Nuremberg
Sturm Graz
Slavia Prague
FK Pardubice
Bohemians 1905
AEK Larnaca
Olympiakos Nicosia
FC Chomutov
Usti nad Labem
SKN St. Poelten
Viktoria Plzen
SV Wienerberg 1921
FC Mauerwerk
FC Koeln
SpVg Porz 1919
FC Kray
SpVgg Steele 03 09
FSV Salmrohr
Trier-Tarforst
SC Westfalia Herne
Rot-Weiss Oberhausen
SV Gralla
SV Pachern
UNA
NEC Nijmegen
SV Wolfsberg
Flavia Solva
IJsselmeervogels
USV Hercules
Sturm Graz
NK Bravo
Australia - Hyundai A-League
August 11
Melbourne City FC
Adelaide United
Perth Glory
Western United FC
Australia - Northern
August 11
Mindil Aces
Casuarina
Australia - Queensland Premier League
August 11
Logan Lightning
Mitchelton
Wolves FC
Sunshine Coast
Western Pride
Souths United
Ipswich Knights
Southside Eagles
Austria - Regionalliga West: Tyrol
August 11
Reichenau
WSG Swarovski Tirol II
Hall
Woergl
Kufstein
SC Imst
Schwaz
FC Wacker Innsbruck II
Telfs
FC Kitzbuehel
Austria - Regionalliga West: Vorarlberg
August 11
FC Lauterach
Roefix Roethis
Belarus - Premier League: Reserve
August 11
Dynamo Brest Reserves
FK Slutsk Reserves
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
August 11
Zeljeznicar
Borac Banja Luka
Siroki Brijeg
FK Velez Mostar
Brazil - Serie B
August 11
Botafogo SP
Confianca
Brasil de Pelotas
Ponte Preta
Sampaio Correa
Juventude
Guarani
Cruzeiro
Parana Clube
Avai FC
America MG
Cuiaba
Figueirense
Vitoria
Nautico
Operario Ferroviario
Brazil - Sergipano: 2nd group stage
August 11
Freipaulistano
Sergipe
Bulgaria - Parva liga
August 11
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Etar
Estonia - Cup
August 11
FC Hiiumaa
Keila JK
FC Maksatransport
TJK Legion
Tulevik Viljandi
FC Maardu Aliens
Viimsi JK
Maardu Linnameeskond
Tallinna FC Pocarr
SC Reunited
Faroe Islands - Premier League
August 11
Klaksvik
Fuglafjoerdur
Finland - Kakkonen: group A
August 11
FC Kiffen
JaePS
Finland - Kakkonen: group B
August 11
TPV Tampere
FC Jazz
Finland - Kansallinen Liiga Women
August 11
Jypk
Tampereen Ilves
Georgia - Crystalbet Erovnuli Liga
August 11
Samtredia
Saburtalo
Georgia - Crystalbet Erovnuli Liga 2
August 11
Aragvi Dusheti
FC Shevardeni 1906
FC Zugdidi
FC Rustavi
Iceland - 1. Deild Women
August 11
IA Akranes
Afturelding Mosfellsbaer
Augnablik
Grotta
Iceland - Cup Women
August 11
IA Akranes
Breidablik
Ireland - FAI Cup
August 11
Cork City
Longford Town
Dundalk
Waterford FC
Israel - Toto Cup Al: group B
August 11
Hapoel Kfar Saba
Hapoel Hadera
Maccabi Netanya
Maccabi Petach Tikva
Israel - Toto Cup Al: group C
August 11
Bnei Yehuda Tel Aviv
FC Ashdod
Beitar Jerusalem
Hapoel Tel Aviv
Japan - J. League 2
August 12
Kyoto Sanga FC
Mito Hollyhock
Albirex Niigata
Renofa Yamaguchi
Avispa Fukuoka
Tokyo Verdy
Ehime FC
Montedio Yamagata
FC Ryukyu
Ventforet Kofu
Giravanz Kitakyushu
Zweigen Kanazawa
JEF United Chiba
Matsumoto Yamaga
Machida Zelvia
Tokushima Vortis
Omiya Ardija
Jubilo Iwata
V-Varen Nagasaki
Thespakusatsu Gunma
Japan - League Cup: group A
August 12
Nagoya Grampus Eight
Kawasaki Frontale
Shimizu S-Pulse
Kashima Antlers
Japan - League Cup: group B
August 12
Vegalta Sendai
Cerezo Osaka
Japan - League Cup: group C
August 12
Consadole Sapporo
Yokohama FC
Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu
Japan - League Cup: group D
August 12
Kashiwa Reysol
Oita Trinita
Shonan Bellmare
Gamba Osaka
Latvia - Virsliga
August 11
BFC Daugavpils
Riga FC
FS Metta/LU
FK Tukums 2000
Lithuania - LFF Cup
August 11
Hegelmann Litauen
FK Panevezys
Dainava Alytus
Riteriai
Mexico - Liga MX Guard1anes
August 11
Necaxa
Mazatlan FC
Pachuca
Leon
Tigres
Puebla
Morocco - Botola Pro
August 11
Ittihad Tanger
RSB Berkane
Hassania Agadir
Raja Casablanca
Youssoufia Berrechid
MCO Oujda
FUS Rabat
Raja Beni Mellal
Olympic Club de Safi
MAT Tetouan
Norway - OBOS-ligaen
August 11
KFUM
Lillestroem
Paraguay - Division Profesional: Apertura
August 11
Nacional
General Diaz
Russia - PFL: Group 4
August 12
FC Orenburg II
Dinamo Barnaul
Zenit Izhevsk
KamAZ
NoSta
Novosibirsk FK
Russia - Premier League Women
August 11
Zvezda-2005 Perm
Chertanovo Moscow
CSKA Moscow
FK Kubanochka Krasnodar
FC Lokomotiv Moscow
Zhfk Yenisey Krasnoyarsk
VDV Ryazan
FC Zenit Saint Petersburg
Saudi Arabia - Division 1
August 11
Najran SC
Al Batin
Al Mojzel
AL Nahda FC KSA
Al Bukayriyah
Al Jabalain
Al Ain
AL Kawkab
Jeddah
Al Taee
Slovakia - Fortuna Liga
August 11
Spartak Trnava
Ruzomberok
Zilina
Nitra
Slovan Bratislava
Zemplin Michalovce
Slovenia - 2nd SNL
August 11
NK Krka
Rudar Velenje
South Africa - Premier League
August 11
Mamelodi Sundowns FC
Orlando Pirates
South Africa - 1st Division
August 11
Free State Stars
Royal Eagles
Jomo Cosmos
Tshakhuma FC
Uthongathi FC
JDR Stars
Tunisia - Ligue I
August 11
AS Slimane
Ben Guerdane
US Monastir
CS Hammam-Lif
Ukraine - 1st Division
August 11
Cherkashchyna-Akademiya
MFK Mykolaiv
Uzbekistan - Superliga
August 11
AGMK
Navbahor Namangan
Surkhon-2011
Metallurg Bekobod
300x250